تکنولوژی بکار رفته در اوبلو

OBLO Living Technology

 

شرکت خانه هوشمند اوبلو OBLO علاوه برای ارائه خدمات سخت افزاری متنوع، بزرگ ترین افتخار خود را ارائه خدمات قوی ولی با ساده ترین شکل ممکن برای کاربران نهایی میداند. شما به راحتی میتوانید از طریق راه حل های نرم افزاری که خانه هوشمند اوبلو OBLO  در اختیارتان قرار می دهد یک سرویس کاملا بومی شده بر اساس نیاز های اساسی خود طراحی نمایید. یک خانه هوشمند مهندسی شده توسط شخص شما. ما به منظور پاسخگویی به تمامی نیاز های خانه هوشمند محدودیت ها را از روی خود حذف نموده ایم تا بتوانیم بیشتر امکانات را بر اساس نیاز های شما در اختیارتان قرار دهیدم.

اگر بخواهیم جزییات بیشتری از خدمات قابل دسترس کابر خانگی را بازگو نماییم می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • مدیریت خانه هوشمند اوبلو OBLO Home Manager در واقع یک سیستم نرم افزاری است که بر اساس نیازهای خانه هوشمند بی سیم و اتوماسیون های خانگی بی سیم طراحی شده است.
 • خدمات دسترسی از راه دور یا OBLO Cloud ، یک دسترسی امن را برای شما فراهم کرده است. (چیزی شبیه به دسترسی داخلی است ولی بدون محدودیت مسافت)
 • نرم افزار های خانه هوشمند اوبلو OBLO Client Applications بر اساس پلت فرم های مختلف تلفن های همراه هوشمند و وب طرحی شده است و پاسخگوی نیاز های تمامی کاربران با سیستم عامل های Android, iOS یا تمامی web browser ها می باشد.

نحوه مدیریت خانه هوشمند توسط اوبلو (OBLO Home Manager)

مدیریت خانه هوشمند اوبلو (OHM) یک مکانیزم نرم افزاری است که قابلیت های راه اندازی یک اتوماسیون خانگی هوشمند بی سیم را برای مشتری فراهم می سازد. OHM تمامی فرامین صادر شده در اتوماسیون های خانگی هوشمند بی سیم را طریق مرکز کنترل خانه هوشمند خود در یک محیط نرم افزاری در بستر های مختلف (WiFi/3G/4G router, sound bar, PC و…) را اجرا می کند.

OHM از محبوب ترین پروتکل های ارتباطی شبکه های خانگی بی سیم (Zigbee, Z-Wave, IP) پشتیبانی می کند. شما در داخل نرم افزار با ایجاد یک دنیای جدید مجازی تمامی تجهیزات خود را گروه بندی و از مزایای آن استفاده می کنید. این بستر هوشمند و زیبا به شما اجازه می دهد تا سناریو های هوشمند مختلفی را بر اساس رویاهای خود ایجاد و آنها را در مواقع مختلف یا همیشه به اجرا در بیاورید. در واقع شما با کمک مرکز کنترل هوشمند اوبلو و OHM می توانید یک کارگردان حرفه ای برای خانه هوشمند بی سیم خود باشید.

ویژگی های کلیدی محصولات z-wave oblo :

 • پشتیبانی از پروتکل های هوشمند بی سیم ZigBee, Z-Wave, IP و BLE
 • ساختار نرم افزار این اجازه را خواهد داد تا به مرور زمان از پروتکل های جدید نیز پیروی کنید (Thread, Bluetooth Mesh, DECT ULE)
 • پشتیانی از بیش از 100 شرکت تولید کننده تجهیزات هوشمند سازی (ZigBee, Z-Wave, IP)
 • وجود APIs قابل دسترس یک امکان را برای توسعه دهندگان نرم افزار فراهم خواهد نمود تا به راحتی امکان اتصال امکانات سیستم را به نرم افزاری های کاربردی خود داشته باشند.
 • امکان پیکربندی از طریق وب
 • امکان طبقه بندی تجهیزات بر اساس نوع یا موقعیت
 • تشخیص موقعیت های: حضور درخانه، طلوع خورشید، تعطیلات و …
 • مکانیزم طراحی سناریو های پیشرفته (۱- اجرای سناریو بر اساس زمان یا یک رویداد ۲- اجرای سناریو در مواقع وقوع یا عدم وقوع یک اتفاق خاص ۳- دیگر اقدامات پیشرفته از قبیل اجرای سناریو های گروهی، اجرای سناریو با تاخیر در حال امنیتی( چیزی که سیستم های هوشمند فعلی مانند Fibaro,Vera, Zipato امکان پذیر نیست و سایر شرکت های تولید کنند تجهیزات هوشمند سازی بی سیم یک رویا بیش نیست)،ارسال پیغام برای تلفن های هوشمند، ارسال SMS، ایمیل و …)
 • پشتیبانی از HTTPS, HTTP و MQTT APIs برای اتصال محلی به سیستم

ساختار OHM با کمک فن آوری های روز دنیا (++Linux, C/C) طراحی شده است. و در حال حاضر بروی سیستم عامل های مختلف بر اساس نیاز های مشتریان قابل پیاده سازی می باشد. گیرنده های دیجیتال، رایانه های شخصی، روتر های وای فای و … از دیگر بستر های موجود برای راه اندازی OHM می باشند.

سرویس دسترسی از راه دور اوبلو (OBLO Cloud Service)

کنترل مرکزی خانه هوشمند اوبلو OBLO این امکان را فراهم میکند تا شما از طریق پنل ابری اوبلو یا OBLO Cloud در هر مکان امکان دسترسی به تمامی امکانات و سرویس های خانه هوشمند خود باشید. این دسترسی منتهی به کنترل نیست. شما می توانید تمامی تنظیمات و پیکیری سیستم خانه هوشمند خود را مجددا انجام دهید. این یک راه حل مناسب برای مصرف کنندگان، توزیع کنندگان و نصب کنندگان باشد. یک سیستم یکپارچه از اطلاعات مستقر در مرکز کنترل خانگی در خانه، و وجود تمامی اطلاعات بر روی فضای ابری OBLO Cloud این امکان را فراهم میکند تا بدون حضور فیزیکی در خانه مشکلات را حل کنید. پشتیبانی از فناوری نوین ارتباطی (MQTT) یک ضامن با امنیت بالاست تا یک ارتباط امن ، پرقدرت، سریع می توانید در یک لاین اختصاصی ارتباطات خانه هوشمند خود را بر قرار کنید.

نرم افزار موجود بر روی سرور مرکزی خانه هوشمند اوبلو OBLO Cloud یک ابر پرسرعت در حال توسعه با قدرتی بی انتهاست. اجزای تشکیل دهنده این کودک در حال توسعه را می توان به 3 بخش سرور نرم افزاری، پایگاه داده در حال توسعه و سرویس های back-end هوشمند دانست. این پلت فرم قوی قابلیت اجرای بر روی میزبان های استاندارد را دارد.

سه روش دسترسی به سرویس ابر خانه هوشمند اوبلو

از طریق شرکت تولید کننده
 • وضعیت سیستم
 • منابع به اشتراک گذاشته شده
 • مدیریت مرکز کنترل
 • به روز رسانی نرم افزار و ارتقاع Firmware
 • امکان پشتیبانی از راه دور در صورت وقوع اتفاقات پیش بینی نشده

از طریق کاربر نهایی
 • شما از تمامی نقاط دنیا به تمامی امکانات خانه هوشمند خود دسترسی خواهید داشت.

 • می توانید از طریق دسترسی ابری تنظیمات خانه را تغییر دهید.

 • گزارش تمامی اتفاقات رخ داده در خانه هوشمند برای شما ارسال خواهد شد.

از طریق مرکز کنترل
 • احراز هویت
 • تهیه نسخه پشتیبان از تمامی وضعیت های مرکز کنترل هوشمند بر روی سرور ابری استفاده درست از فضای ابر برای ذخیر اطلاعات مهم و استفاده از آن در زمان ذخیره و بازیابی اطلاعات، پشتیبانی گیری از تمامی سناریو ها و تجهیزات بر روی سرور ابری
 • اعلام هشدار به کاربر در صورت وقوع حوادث

تمامی این ارتباط ها بر اساس پروتکل های امن هوشمند خانگی ایجاد می شود. در یک معماری خاص کنترلر های مرکزی از طریق دریافت آدرسی از سرور مرکزی فعال می شوند که این پیش فرض غیر قابل دسترسی و تغییر است. خواستگاه این ازتباطات همگی اتوماسیون های هوشمند خانگی هستند. در مرکز کنترل هوشمند اوبلو  OBLO شما محدود به هیچ از آنها نیستید این یک ویژگی منحصر به فرد است. از آنجایی که شرکت های مختلفی با پروتکل های مختلفی سرو کار دارند ممکن است کاربران از تجهیزات شرکت های مختلفی که سازگار با پروتکل های ارتباطی متفاوتی هستند رضایت داشته باشند. وجود یک مرکز کنترل مولتی پروتکل مرتفع کردن این خواسته است. از آنجایی که شرکت های مختلف زیادی در این حوزه در حال تولید محصول هستند، مرکز کنترل هوشمند اوبلو OBLO  برای اینکه بهترین خدمات را در اختیار کابران قرار دهد این ارتباطات را بصورت استاندارد به سفارش مشتری ها برقرار میکند.

نرم افزار خانه هوشمند اوبلو OBLO

مرکز های کنترل همگی تلاش میکنند تا از روش های مختلف با سرور مرکزی ابر خود ارتباط برقرار کنند. پل ارتباطی کاربران با مرکز کنترل نرم افزار تلفن های هوشمند است. شرکت خانه هوشمند اوبلو OBLO با ارائه یک نرم افزار زیبای بصری کاربردی با یک تفکر جدید پا به عرصه هوشمند سازی خانگی گذاشته است. این نرم افزار برای سیستم عامل های مختلف تلفن همراه قابل دسترس است. هدف اصلی این نرم افزار را می توان بصورت خلاصه حذف پیچیدگی های خانه هوشمند دانست. نرم افزار خانه هوشمند اوبلو OBLO تمامی پیچیدگی های خانه هوشمند را پشت یک GUI زیبای کاربر پسند قرار داده و امکانات کاربردی ویژه ای را با یک کاربری راحت در اختیار کاربر خود قرار داده است.

 نرم افزاری شما مورد استفاده می دهید آخرین اطلاعات مربوط به مرکز کنترل و تمامی گره ها را در اختیار شما قرار می دهد. یک ارتباط دو طرفه، پاسخ دهی سریع، اطلاع رسانی فوری در مورد تغییرات وضعیت از ویژگی های این نرم افزار زیباست. کابران می توانند از این نرم افزار در خانه و بیرون از خانه بدون هیچ محدودیتی استفاده کنند. این نرم افزار کاملا هوشمندانه موقعیت خود را تشخیص داده و از هر دو را خود را به مرکز کنترل خواهد رساند.

 z-wave خودآموزی هوشمند

نرم افزار خانه هوشمند اوبلو OBLO یک نرم افزار هوشمند، زیبا و سریع است. رابط گرافیکی نرم افزار بر اساس تجهیزات متصل شده به مرکز کنترل و پیکر بندی های انجام شده بصورت هوشمند واکنش نشان داده و بروز رسانی خواهد شد.

پس از پیکربندی سیستم تمامی تجهیزات بصورت هوشمند در مکان تعریف در نرم افزار با یک ظاهر زیبا در دسترس کاربر قرار خواهند گرفت.

هر تغییر در سیستم با یک واکنش مناسب در نرم افزار توام خواهد شد. تمامی تغییراتی که شما از طریق پنل تحت وب و یا نرم افزار تلفن همراه انجام دهید در کسری از ثانیه در یکدیگر تاثیر خواهد گذاشت. به زبان ساده باید گفت که تمامی امکانات تحت پنل وب در نرم افزار تلفن همراه در اختیار کاربر قرار گرفته است و از این طریق کاربر به راحتی می تواند تغییرات دلخواه خود را بدون نیاز به حضور یک لپ تاپ انجام دهد.

مهندسین شرکت پارمیس دنا بعنوان نماینده انحصار محصولات خانه هوشمند اوبلو OBLO تمامی تلاش خود را می کنند تا امکانات پیچیده ای که کاربران برای خود، در این خانه هوشمند نیاز دارند را با یک روش ساده در اختیار آنها قرار دهد.

خانه هوشمند اوبلو

نرم افزار خانه هوشمند اوبلو OBLO با ارائه اطلاعات دقیق و کنترل هوشمندانه سیستم رفاه را برای شما به همراه خواهد آورد.

این نرم افزار هوشمند برای کاربرانی که نیاز به تنظیمات پیشرفته دارند یک پنل قدرتمند فراهم کرده است. کافیست دستگاه های مورد علاقه خود را به ما معرفی کنید. مهندسین شرکت خانه هوشمند اوبلو OBLO تمام خود را بکار بسته اند تا با توجه به درخواست مشتریان امکانات ویژه ای برای آنها فراهم آورند.

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeVisit Us On LinkedinVisit Us On Instagram